Ako si vybrať SPRÁVNY matrac pre bábätko - TERAZ -15 zľava

Kategórie
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Ako si vybrať SPRÁVNY matrac pre bábätko - TERAZ -15 zľava

Typ matraca

Matrac je možné kúpiť do klasickej postieľky, skladací do cestovnej postieľky alebo do kolísky či prúteného koša.

Rozmer

V prvom rade treba dbať na to, aby rozmer matraca presne kopíroval postieľku, aby nevznikli nežiadúce medzery medzi matracom a krajom postieľky, do ktorých by sa mohla dieťatku zakliesniť nožička, či ruka. Pred kúpou matraca je dôležité, aby ste si presne premerali rozmery postieľky. Nie vždy sa totiž postieľka kupuje spolu s matracom, navyše veľa bábätiek svoju postieľku zdedí po staršom súrodencovi, no matrac je potrebné kúpiť nový. Klasický rozmer matraca je 120 x 60 cm, no rozmery postieľok sú rôzne.

        kvalitny matrac pre babetka traumeland, ako si vybrat

Tvrdosť matraca

Matrac pre deti by nemal byť úplne mäkký. Odporúča sa stredne tvrdýtvrdý matrac, aby mohlo bábätko pohodlne dýchať a aby sa prispôsobil jeho telu. Matrac rastie do určitého veku s dieťaťom a keby bol príliš mäkký, po tom ako dieťatko začne chodiť by sa mu nožičky doň zabárali a narúšali mu stabilitu. Príliš mäkké matrace tiež zvyšujú riziko skoliózy. Taktiež sa neodporúčajú zónové matrace kvôli tomu, že bábätká sa točia a prevaľujú počas spánku oveľa častejšie, ako dospelý človek. Po hodinke spánku môžu mať kľudne hlavu tam, kde bola pred tým ruka, či noha :)

Poťah

Je dôležité, aby sa poťah z matraca dal dať dole a prať aspoň na 40°C. Tým sa zbavujeme rôznych alergénov, akými sú napríklad roztoče a plesne. Ideálne je, ak máte ešte chránič matraca, ktorý chráni pred znečistením, niektoré sú dokonca nepremokavé. Chránič funguje ako antibakteriálna ochrana, niektoré druhy môžu dokonca zmäkčovať príliš tvrdý matrac.

Zloženie

Určite sa pre deti mladšie ako 12 rokov neodporúča pamäťová pena, aby bol zaručený ich zdravý rast a vývoj. Je však množstvo iných zložení, tak ako sa v nich vyznať a ktorý je pre Vás ten naj?

Pohánka:

 

 

Pohánka je úplne hypoalergénna. Ak má dieťatko alergiu, astmu alebo iné problémy súvisiace s hornými cestami dýchacími - vyskúšajte tento druh matraca. Ďalším dôvodom je to, že zabraňuje vzniku porúch chrbtice.

 

 

 

 

Kokos:

 

Naša rada?

Pokiaľ máte dieťa s problémami dýchacích ciest, určite odporúčame matrace s pohánkou, ak takýto problém vaše dieťa nemá, sú podľa nás tieto dva materiály z kokosu a pohánky rovnocené. Avšak lacnejšou alternatívou je matrac s kokosovou doskou, či už jedno alebo obojstrannou, pretože poťah je vhodný na pranie.

Treba pamätať, že prírodné materiály akými je napríklad kokos, či pohánka, zabraňujú prežívaniu roztočov a plesní.

 

Skúste ešte....

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia