Vrátenie a výmena tovaru

Kategórie
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Vrátenie a výmena tovaru

I. VRÁTENIE TOVARU - odstúpenie spotrebiteľa od zmluvy

Spotrebiteľ je oprávnený odstúpiť od kúpnej zmluvy bez udania dôvodu v súlade s ust. § 7 a nasl. Zákona č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji na diaľku (ďalej len „Zákon o ochrane spotrebiteľa pri predaji na diaľku“) v lehote 14 dní od prevzatia tovaru, resp. odo dňa uzavretia zmluvy o poskytnutí služby alebo zmluvy o poskytovaní elektronického obsahu nedodávaného na hmotnom nosiči, ak predávajúci včas a riadne splnil informačné povinnosti podľa ust. § 3 Zákona o ochrane spotrebiteľa pri predaji na diaľku.

Ako postupovať pri vrátení zakúpeného tovaru pri vrátení v zákonnej 14 dňovej lehote?

Ak vraciate tovar do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru, prosím informujte  nás o tom vopred telefonicky: 0907 828 456 alebo emailom: maderna-shop@maderna.sk, info@maderna.sk.

  • Vrátený tovar dobre zabaľte, aby neprišlo k jeho poškodeniu behom prepravy. Pri vrátení doručte tovar v pôvodnom stave ako pri prevzatí (vrátane dokumentácie, príslušenstva apod.). Tovar neposielajte na dobierku, takýto tovar nepreberáme.

Pri uplatnení práva na odstúpenie od zmluvy nás informujte o svojom rozhodnutí odstúpiť od tejto zmluvy jednoznačným vyhlásením. Na tento účel môžete použiť tento vzorový formulár na odstúpenie spotrebiteľa  od zmluvy:

 FORMULÁR NA ODSTÚPENIE SPOTREBITEĽA OD ZMLUVY

                                                                                                                

Kam tovar vrátiť?

K vrátenému tovaru prosíme vždy priložiť dokument, ktorý potvrdí, že ste tovar zakúpili u nás - faktúru.

Poprosíme tovar neposielať na poštu služba: balík na poštu ". Takýto balík sa Vám vráti späť, ako neprevzatý. Potrebné je poslať priamo na našu adresu. Ďakujeme za pochopenie.

Spolu s vyplneným odstupením spotrebiteľa od zmluvy a dokladom o kúpe môžete tovar vrátiť na adresu:


Predajňa MADERNA
Bardejovská 1
040 11 Košice - mestská časť Západ

Predávajúci sa zaväzuje vrátiť kupujúcemu cenu zaplatenú za príslušný tovar v lehote 14 kalendárnych dní odo dňa prijatia vráteného tovaru na zákazníkom uvedený IBAN - medzinárodný formát čísla bankového účtu. Prosím uvádzajte číslo účtu už len vo formáte IBAN.

Vypočítajte si svoj IBAN - kalkulačka na prepočet vlastného čísla účtu.

Ich úhrada bude uskutočnená  prevodom finančných prostriedkov na bankový účet uvedený v odstúpení od zmluvy, a to bez účtovania akýchkoľvek ďalších poplatkov.

Dovoľujeme si zákazníkov upozorniť, že v prípade, ak tovar plne zodpovedal kvalitatívnym požiadavkám zákazníka a nebol vadný, v zmysle zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji č.102/2014, §10 ods.3 náklady na vrátenie tovaru predávajúcemu znáša zákazník, aj náklady na vrátenie tovaru, ktorý vzhľadom na jeho povahu nie je možné vrátiť prostredníctvom pošty.

V súlade s ust. § 7 ods. 6 zákona č. 102/2014 Z.z. zákazník nemôže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je:

  • predaj tovaru, ktorý podlieha rýchlemu zníženiu akosti alebo skaze,
  • predaj tovaru uzavretého v ochrannom obale, ktorý nie je vhodné vrátiť z dôvodu ochrany zdravia alebo z hygienických dôvodov a ktorého ochranný obal bol po dodaní porušený,
  • predaj tovaru, ktorý bol v čase po uzavretí zmluvy a prevzatí tovaru od predávajúceho kupujúcemu zmontovaný, zložený alebo použitý takým spôsobom, že jeho opätovné uvedenie do pôvodného stavu predávajúcim nie je možné bez vynaloženia zvýšeného úsilia a zvýšených nákladov, napr. zložený alebo zmontovaný nábytok a pod.

 

II. Výmena tovaru

Ak Vám tovar nesadne, vieme Vám ho vymeniť napr. za inú veľkosť. Platí pravidlo, že tovar musí byť nenosený, nepoškodený a vrátený kompletný, v pôvodnom obale spolu s dokladom o kúpe a všetkou dokumentáciou, ktorá Vám bola dodaná s tovarom napr.  záručný list, návod na použitie, faktúra.

O žiadosti o výmenu tovaru nás informujte vopred telefonicky:0907 828 456 alebo emailom: maderna-shop@maderna.sk, info@maderna.sk. Tovar je možné vymeniť do 14.dní  od jeho doručenia k Vám.

  • Pri zasielaní vymeneného tovaru sa účtuje - dopláca  expedičný poplatok za prepravu vo výške 3,40 €. Tovar neposielajte na dobierku, takýto tovar nepreberáme.
  • Pri výmene tovaru vypíšte formulár a pošlite ho spolu s tovarom. Na tento účel môžete použiť tento vzorový formulár pre výmenu tovaru:

FORMULÁR PRE VÝMENU TOVARU

                                                                                                                 

Spolu s vyplneným odstupením spotrebiteľa od zmluvy a dokladom o kúpe môžete tovar vrátiť na adresu:


Predajňa MADERNA
Bardejovská 1
040 11 Košice - mestská časť Západ

Poprosíme tovar neposielať na poštu služba: balík na poštu ". Takýto balík sa Vám vráti späť, ako neprevzatý. Potrebné je poslať priamo na našu adresu. Ďakujeme za pochopenie.

U nás sa tovar skontroluje, či nie je používaný a či má všetky náležitosti tak ako bol zaslaný k Vám. Potom prebehne výmena tovaru.

V prípade, že sme Vám omylom zaslali nesprávny tovar vymeníme Vám ho bez expedičného poplatku - na naše náklady.

Ďakujeme, že ste si to prečítali.

Príjemné nakupovanie s

                                                    Vašou  MADERNOU.

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia